Zapraszamy na ANSYS Academic Roadshow 21 maja 2024

Dla pracowników naukowych, dydaktycznych i studentów Politechniki Łódzkiej

ANSYS i MEsco zapraszają Was do wspólnej podróży przez świat symulacji komputerowej – porywającej swoją ciekawością i zachęcającą do rozwoju w tym obszarze inżynierii.

ANSYS Academic Roadshow to krótki wykład o tym czym jest symulacja i jakie możliwości oferuje obecnie w zakresie technologicznym, a tym samym pracowniczym. Prócz w/w wykładu wspólnie przyjrzymy się szeregowi praktycznych zastosowań w wielu gałęziach przemysłu.

Analizy numeryczne zyskują coraz większe znaczenie w procesie projektowym w niemal wszystkich polskich przedsiębiorstwach. Ich wykorzystanie otwiera przed nami wiele możliwości i przynosi korzyści w różnych dziedzinach gospodarki.

Symulacje komputerowe przyczyniają się do usprawnienia procesu projektowego, zmniejszenia kosztów oraz skrócenia czasu potrzebnego do wprowadzenia produktu na rynek. Pozwala także na lepsze zrozumienie złożonych zjawisk i procesów, a także na skuteczne rozwiązywanie problemów i podejmowanie trafnych decyzji.

To wyjątkowa okazja, aby zgłębić wiedzę na temat tego dynamicznie rozwijającego się obszaru technologicznego i zrozumieć, jak istotną rolę odgrywa w dzisiejszym świecie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym inspirującym wydarzeniu, które pozwoli spojrzeć na symulację komputerową z zupełnie nowej perspektywy!

Termin wydarzenia: 21 maja 2024 r.

Miejsce wydarzenia: Sala nr 102, Fabryka Inżynierów XXI w. Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej, bud. A18

Studenci PŁ:

10:00 – 10:15 – Symulacje komputerowe w procesie projektowania

10:15 – 10:45 – Zastosowanie symulacji komputerowej w praktyce

10:45 – 11:45 – ANSYS – pełne spektrum symulacji

11:45 – 12:00 – przerwa

Pracownicy naukowi/dydaktyczni PŁ:

12:00 – 12:30 – ANSYS Academic – wykorzystanie licencji do celów dydaktycznych, badawczych, komercyjnych

12:30 – 13:00 – Q&A

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!