2020-05-04

Instytut Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej uczestniczył w tworzeniu i uczestniczy w aktualizacji bazy wiedzy o diagnostyce i leczeniu COVID-19.

Pracownicy służby zdrowia zaangażowani w walkę o życie i zdrowie pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 uzyskali istotne wsparcie ze strony bazy wiedzy o diagnostyce i leczeniu wynikającej z zakażenia tym wirusem choroby COVID-19. Wsparcie to polega na ułatwieniu dostępu do najnowszych publikacji naukowych dotyczących zarówno diagnostyki, jak i leczenia tej choroby. Dzięki temu zainteresowani nie muszą tracić cennego czasu na samodzielne przeszukiwanie literatury.

Dla ułatwienia poszukiwania informacji, najbardziej aktualna literatura przedmiotu podzielona została na osiem klastrów tematycznych, w których znaleźć można tytuł publikacji, autorów oraz dostęp do publikacji poprzez system DOI (Digital Object Identification).

Baza danych COVID-TREAT zainicjowana została przez Hamburg University of Applied Sciences, a partnerami projektu są:

- Zakład Biofizyki Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej

- Bionanopark Sp. z o.o.

- Urbino University, Urbino, Italy.

Dostęp do bazy COVID-TREAT jest otwarty, wystarczy wypełnić krótki formularz informacyjny.