2019-01-02

Jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego 2019

szkola

7 stycznia 2019 roku rozpoczyna się XIII edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły policealne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych).

O jednorazowe stypendium naukowe w kategorii „student” mogą ubiegać się studenci kierunków przyporządkowanych do następujących dyscyplin naukowych:

informatyka techniczna i telekomunikacja; inżynieria biomedyczna; inżynieria chemiczna; inżynieria lądowa i transport; inżynieria materiałowa; inżynieria mechaniczna.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 10.000 zł. Do składania wniosków w kategorii „uczeń” uprawnieni są dyrektorzy lub wicedyrektorzy szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły policealne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych). Każdy podmiot może złożyć do 3 wniosków o przyznanie stypendium. Stypendium w kategorii „student” przyznawane jest studentom studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Do składania wniosków uprawnieni są rektorzy lub prorektorzy uczelni. Każdy podmiot może złożyć do 12 wniosków o przyznanie stypendium. Wewnętrzny tryb wyłaniania wniosków składanych przez szkoły i uczelnie określają dyrektorzy szkół oraz rektorzy uczelni.

Termin i miejsce składania wniosków Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w terminie od 7 stycznia 2019 r. do 8 lutego 2019 r. Wnioski wypełnione komputerowo można przesłać pocztą na adres: Departament Kultury i Edukacji Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź albo złożyć osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, parter. Kontakt Wszelkich informacji na temat stypendium udzielają pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego:

• Dorota Komar, tel. 042 291-98-30, dorota.komar@lodzkie.pl

• Karolina Krupa, tel. 042 291-98-30, karolina.krupa@lodzkie.pl

Osoby zainteresowane, w celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy na stronę internetową www.lodzkie.pl Zakładka: Edukacja – Konkursy/Stypendia oraz Biuletyn Informacji Publicznej lub www.intelektualne.lodzkie.pl, gdzie znajduje się Regulamin konkursu wraz z wzorami wniosków o przyznanie stypendium.

Nabór wniosków - informacje PDF

Załącznik nr 2 PDF